en-UStr-TRit-IT
en-UStr-TRit-IT
Menu

About AGRO-JRP Project

Piloting Job Rotation Programme for Employment Development in Agriculture Sector” (AGRO-JRP) supported by Europeen Union, Leonordo da Vinci Transfer of İnnovation Program. Project aim is to improve international and national competitiveness SMEs and cooperatives in agriculture sector realising vocational training for humain resource in Turkey/Antalya and İtaly/ Toscana.

AGRO-JRP Job Rotation

Try the Job Rotation platform by clicking here or the AGRO-JRP icon below. Register to the system to see the available training courses and the companies in each area. Each company has declared its needs that will be the training goals of each participant. If you want to participate complete the form on the right.  

 

  

 

AGRO-JRP - Tutors 

Interest to participate

First Name: *
Last Name: *
Phone: *
Email: *
Field of Interest:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

AGRO-JRP - Authors 
Partners’ meeting in Athens

Partners’ meeting in Athens

Discussion on the project's website

Author: SuperUser Account/Friday, February 7, 2014/Categories: News

Rate this article:
No rating

AGRO- JRP project team meet for Web site related work.  Project coordinator Yuksel Degirmenci and project manager Mustafa Yaşar together with KARAR’s Engineering Association general secretary, Mr Umit Cakir, Veterinarian Mr. Kazim Duman and Omega technology’s representatives working on the  AGRO- JRP project, had a technical meeting regarding the project portal. Omegatechnology’s general director, Fanis Aleksandridis, welcomed the partners   at the premises of  Omega Technology  and expressed his certainty that AGRO-JRP project will be successful, and that an effective website site is very important for the project’s dissemination. 

AGRO-JRP proje ekibi Web sitesi ile ilgili çalışmaları koordine etmek üzere Atinaya çalışma ziyaretinde bulundu.Proje koordinatörü Yüksel Değirmenci ve proje yürütücüsü  Mustafa Yaşar ile birlikte KARAR Mühendislik derneği genel sekreteri Ümit Çakir ve Veteriner Kazım   Duman Omega technology de çalışmalara katıldı.Yapılan çalışma ziyaretinde AGRO-JRP projesi web sayfasının güncellenmesi için yapılması gerekenler görüşüldü.Çalışma ziyaretinde Omegatechnology sahibi Fanis Aleksandridis bu projede yer almaktan çok mutlu olduklarını projenin başarılı olması için etkin bir website sitesinin çok önemli olduğunu bunun için proje ortağı olarak üstlerine düşen görevleri yapacaklarını ve proje yürütme ekibinin böyle ek bir çalışma ziyareti  yapmalarından çok mutlu olduğunu söyledi.Çalışmanın sonunda proje koordinatörü Yüksel Değirmenci Omegatechnology sahibi Fanis Aleksandridisi ve websitesi sorumlusu Nikos Papastamatiuyu ev sahipliği ve göstermiş oldukları çalısmalar için teşekkür etti

 

 

Print

Number of views (10780)/Comments (0)

Tags:

Please login or register to post comments.

Categories

«November 2021»
MonTueWedThuFriSatSun
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Project Brochure

Turkish Version

Greek Version First Page                               Greek Version Second Page

Italian Version First Page                               Italian Version Second Page

AGRO-JRP | Piloting Job Rotation Programme for Employment Development in Agriculture Sector

This project has been funded with support from the European Commission and from Turkish National Agency

 
Background Color:
 
Background Pattern:
Reset